پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۰ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 03:34

یادداشت/آبروی تیم ملی فوتبال ایران بازیچه دست اسکوچیچ!

02:001960

امروز(یکشنبه سوم بهمن ماه 1400) در حالی لیست تیم ملی فوتبال ایران از سوی دراگان اسکوچیچ اعلام شد که برخلاف نظر اکثریت مردم ایران نام مدافعی در بین نفرات دعوت شده به تیم ملی دیده می شود که فایل صوتی منتشر شده از سوی وی، بازخوردهای منفی زیادی در جامعه ایران و فضای بین المللی رقم زده بود جایی که بازیکن به جای تمرکز در اردوی تیم ملی، به فکر خوش گذرانی در اتوبوس تیم ملی بود!

دعوت از چنین شخصی به اردوی تیم ملی، زمانی سوال برانگیز می شود که بازی های زیاد حساسی پیش رو نداریم و سوال برانگیزتر می شود زمانی که همین سرمربی، بازیکن بزرگی چون مهدی طارمی(نامزد دریافت جایز پوشکاش) را تنها به علت یک مصاحبه علیه وی و دفاع از غرور ایرانی ها، از بازی های حساس تیم ملی(سوریه و لبنان) کنار می زند که نیاز مبرمی به حضور طارمی داشتیم ولی حاضر نمی شود کسی را که با عملش به تیم ملی توهین کرده، از چند بازی نه چندان مهم کنار بزند؛ یعنی اسکوچیچ بالاتر از تیم ملی ایران است!؟

البته اگر به سابقه صحبت های فردی همچون اسکوچیچ نگاهی بیاندازیم به علت چنین انتخابی می توانیم پی ببریم جایی که وی در استخدام تیم ملی ایران است و رویای حضور در اسپانیا در سر دارد! این بد نیست ولی اخلاقی هم نیست! بنابراین برای چنین فردی، هدف مهمتر از وسیله است حال این وسیله آبروی ملتی را به سخره گرفته باشد یا نه، فرقی به حالش نمی کند مبادا وی را به سخره گرفته باشد!

اینکه اعتبار و آبروی کشوری به قدمت ایران برای یک غیرایرانی چندان مهم نباشد، تعجب برانگیز نیست ولی اینکه چرا مسئولان فدراسیون فوتبال در مقابل چنین انتخاب و دعوتی سکوت کرده و هیچ واکنشی نشان نداده اند جای تامل است و موضع از پایین به بالای فدراسیون کشورمان را در مقابل سرمربیانی که استخدام می کنند نشان می دهد!

ای کاش روزی برسد که فدراسیون فوتبال کشورمان، عظمت کشور بزرگی چون ایران را درک کرده و با استخدام سرمربیان خارجی، مستخدم آن ها نباشند!

میرحسین بنی هاشم/بهمن ماه 1400

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5333

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند