پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۱ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 16:02

یادداشت/ باید خون گریست به حال دولتی که وزیرش دژپسند باشد و کلید دارش روحانی!

02:155540

وزیر اقتصاد امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس سازمان بورس که باید جلسه توبیخ و محاکمه خود وزیر به عنوان رئیس بازار سرمایه می بود، چنان بی شرمانه سخن گفت که آدم باورش نمی شود!

فرهاد دژپسند در حالی از عدم مداخله دولتی ها حرف می زد که مداخلات وسیع دولت در بورس اظهر من الشمس است و هر کودک دوره ابتدایی نیز این را می تواند درک کند ولی اینکه چرا وزیر اقتصاد با این همه ادعا، چنین استنباطی ندارد، جای بسی تامل است!

وی در حالی از حمایت دولت از بازار سرمایه حرف می زد که مردم از نوسان گیری دولتی ها حرف می زنند.

دژپسند صندوق‌های بازارگردانی را نوعی حمایت حرفه‌ای از بازار سرمایه و سهامدار خرد عنوان کرد در حالی که همه سهام داران می دانند بازارگردان ها کاری جز نوسان گیری حرفه ای نکرده و بیشتر به خالی کردن جیب مردم کمک کردند.

وزیر اقتصاد دولت روحانی، با عنوان اینکه به هیچ وجه دولت پشت بازار سرمایه را خالی نکرده است، طنز تلخ دیگری را مطرح کرد چراکه همه شاهد دزدی های کلان دولت از بورس و سوزاندن سرمایه های عظیم مردم مظلوم کشورمان در بازار سرمایه هستیم و این دست اندازی به جیب مردم احساس می کنم معنای خیانت را به ذهن متبادر می کند تا حمایت.

وی بازار سرمایه را کشتی‌ای دانست که اگر سوراخ شود، همه ضرر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، در حالی که مردم اعتقاد دارند افراد با نفوذ دولتی و رانتی ها هنگام آغاز ریزش بورس، از این کشتی پیاده شده و منتظر به گل نشستن کشتی مردم هستند تا به پول مفت این کشتی را خریده و در آینده ای نه چندان دور با تبلیغات وسیع تلویزیونی به نام کشتی تایتانیک به مردم قالب کنند.

فرهاد دژپسند عرضه زیاد حقوقی‌ها را مانع از افزایش حبابی قیمت سهام دانست ولی کسی نبود که به ایشان یادآور شود در افزایش های افسارگسیخته مردادماه، چرا از این عرضه آبشاری حقوقی ها خبری نبود تا از حباب های توهمی وزیر اقتصاد مانع شوند.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد که بازارگردان ها در دو ماه به اندازه 10 سال کار کرده اند ولی برداشت جمع این بود که در دو ماه به اندازه 10 سال و یا شاید بیشتر از طریق نوسان گیری کسب درآمد کرده اند.

اینکه چرا وزیر اقتصاد پس از این همه ریزش بی سابقه بورس که مردم نجیب کشورمان را به خاک سیاه نشانده، می تواند این اندازه راحت و وقیحانه حرف بزند جای بسی شگفتی است.

باید خون گریست به حال دولتی که وزیرش دژپسند باشد و کلید دارش روحانی!

میرحسین بنی هاشم/بهمن ماه 99

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4958

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند