پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 01:47

یادداشت/ به جای دلالان، سهام داران نقره داغ می شوند

02:1880

ایران شاید جزو معدود کشورهایی باشد که در آن سهام داران بورس نقره داغ می شوند و دلالان چه در بازارهای ارزی، چه در بورس و چه در فضای جامعه کبکشان خروس می خواند و دولت با آن ها همخوانی می کند.

در حالی که با کند شدن روند شیوع ویروس کووید 19 و خبرهای خوش تزریق واکسن کرونا، بازارهای بورس جهانی رو به رشد هستند، متاسفانه بورس دستوری کشور ما -با ایفای نقش به ظاهر بازارگردان ها که در اصل از آب گل آلود بازار سرمایه نوسان گیری می کنند،- حال خوشی ندارد و سرمایه های سرمایه داران خرد را به ورطه نابودی کامل کشانده است.

اکثر فعالان بازار سرمایه اعتقاد دارند که بورس جایی است برای سوزاندن پول های مردمی که با هزار امید و آرزو به این بازار دستوری وارد شدند.

مردمی که تنها چاره خودشان برای جا نماندن از تورم افسار گسیخته جامعه ایران را همین بورس می دانستند که آن هم با بی انصافی کامل برخی از مسئولان بازار سرمایه سرابی بیش نبوده است.

اینکه چرا صدایی بر نمی آید شاید به این خاطر باشد که آقازاده ها و افراد با نفوذ، از این آشفته بازار بورس باخبر بوده و در موعد مقرر از آن خارج شدند و این روزها با نوسان گیری های خود، ثروت های باد آورده خودشان را بارورتر می کنند و روز به روز، این سهام داران خرد هستند که به خاک سیاه می نشینند و صدایشان به جایی نمی رسد.

اینکه چرا مسئولان بازار سرمایه به این به ظاهر بازارگردانان اجازه این چنین دست اندازی به سرمایه های مردم را می دهند جای بسی شگفتی است.

سهام داران بازار سرمایه که در همه جای دنیا محترم شمرده شده و بخاطر تامین مالی بنگاه های تولیدی همیشه مورد حمایت دولت های خودشان هستند، متاسفانه در ایران کمترین حمایتی نشده و در عوض، ایران بهشت دلالانی است که کمر به خشکاندن ریشه های اقتصاد کشور بسته اند.

این روزها سهام داران افسوس این را می خورند که کاش به جای سهام داری، کلوچه و روغن و .. خرید کرده و انبار می کردند تا امروز بدون هیچ دردسری، سودهای چند صد دردصدی خود را شاهد باشند نه اینکه هر روز شاهد آب شدن سرمایه و آرزوهای خود در بورس باشند.

مردم این روزها از مسئولان بازار سرمایه انتظار دارند نقش نظارتی خودشان را بر بازار اعمال کرده و از خیانت به اموال مردم دست بردارند و از خدا بترسند چراکه اعتقاد دارند روزی آه مظلومان دامان آن ها را خواهد گرفت.

میرحسین بنی هاشم/دی ماه 99

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4862

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند