پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 00:50

یادداشت/ تبعیض در حد انفجار بندر بیروت/ جشن قهرمانی پرسپولیس n دقیقه!

02:003000

دیشب درحالی پرسپولیس چهارمین قهرمانی خود را در رقابت های لیگ برتر جشن گرفت که تبعیض های آشکار در مورد این تیم حتی در جشن قهرمانی آن ها هم دیده شد.

چندین هفته پیش، زمانی که تیم فوتسال مس سونگون ورزقان توانست با شکست گیتی پسند اصفهان، برای سومین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر فوتسال ایران شود، به علت چیزی که شلوغی کنداکتور برنامه های شبکه تلویزیونی خواندند، حتی یک ثانیه هم جشن قهرمانی این تیم پوشش داده نشد، در حالی که پوشش جشن قهرمانی تیم پرسپولیس تهران حتی بیشتر از زمان مسابقه این تیم بود، تبعیضی آشکار که حتی بخاطر مصاحبه های بی مزه و حرکات موزن خارج از عرف بازیکنان این تیم، بازی مهم دیشب(منچسترسیتی و رئال مادرید) که حساسیت و کیفیت آن به مراتب بیشتر از کل لیگ ایران هست هم با تاخیر پخش شد.

مجریان این جشن قهرمانی که مصاحبه های جانبدارانه و چاپلوسانه آن ها کاملا آشکار بود، به گفته خیل مردم، تنها از بقال سر ورزشگاه بود که مصاحبه نکرده باشند و از هرکسی که در ورزشگاه حضور داشت مصاحبه گرفتند.

در جشن قهرمانی پرسپولیس، بازیکنان این تیم چنان رقص کمر و قلی می دادند که یک دهم این حرکت در هر جشنی بود، مطمئنا برنامه قطع شده و آهنگ و پیام های بازرگانی پخش می شد.

پرسپولیس قهرمان شد، به هواداران این تیم تبریک می گوئیم و دمشان گرم، ولی اینکه با پول بیت المال که مردم به هیچ وضع راضی نیستند،به خصوص با این وضع گرانی و تورم که حتی برخی ها پول خرید نان خالی را هم ندارند، بودجه گزاف باشگاه های تهرانی تامین شده و بیشتر به عنوان جریمه و تنبیهات و اجبارات فیفا پرداخت می شود، اصلا درست نیست، حال سوال طرفداران دیگر تیم های لیگ برتر از استقلال و تراکتور گرفته تا سپاهان و نساجی این است که اگر تیم آن ها هم قهرمان می شد، آیا فدراسیون فوتبال ایران حاضر بودند بازی های مهم مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به خاطر مصاحبه های آبکی پایان بازی به تاخیر بیندازند؟! چیزی که در جشن قهرمانی و پوشش اصل مراسم مس سونگون ورزقان دیده نشد!

میرحسین بنی هاشم/18مردادماه 99

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4678

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند