پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:28

یادداشت/ دیوار، دیواری برای چهار دیواری داشتن مردم

02:0076242

چه روزهای سختی را می گذرانیم، از محدودیت های کرونا تا محدودیت های معیشتی، از برخی مسئولان که به فکر نیستند تا فکرهای که مسئول نیستند.

کاش می شد دیوار مهربانی برای دردهای مردم شکل داد تا مردم دردهای خودشان را بر دیوار بزنند و مسئولانی پیدا بشوند تا این دردهای کهنه را دوا کنند.

روزهای که مسئولان قضایی کشور تلاش دارند عمق تبرهای طبری به ریشه اعتماد عمومی به دستگاه قضا را محک بزنند تا دلالانی که دلار را درد تازه مردم ساختند، از کارهای که برای ریال انجام می دهیم تا اجناسی که به دلار می خریم.

روزهای که کارمندان دولت نمی دانند برای رسیدن به خط فقر نه عبور از آن، چه باید بکنند تا مستاجرانی که آشوب به دل هایشان افتاده که صاحبخانه ها، اجاره آن ها را متری چند ریال که نه، چند دلار حساب خواهند کرد.

این روزها که موعد تحویل خانه و تمدید اجاره هاست، سری به سایت ها بزنید می بینید سایت هایی همچون دیوار، چه دیوار بلندی برای خانه دار شدن مردم کشیده اند، سایت هایی که اجازه می دهند دلالان، خانه ها را با هر اسمی که می خواهند صدا بزنند!

هرکس هرطوری که دلش می خواهد قیمت می گذارد و نقش نهادهای نظارتی در این میان صفر است، سوال مردم این است که آیا واقعا نظارتی بر روی عملکرد این سایت ها نیست؟! چطور می شود بقالی اگر سرخود قیمت جنسی را اضافه کند، تعزیرات حکومتی دمار از روزگارش در می آورند ولی دلالی خانه ای را متری چندین میلیون بیشتر قیمت گذاری کرده، کاری به کارش ندارند، مگر نه این است که خانه هم مثل اجناس باید قیمت معقولی داشته باشد.

این روزها علامت سوال خیل مردم این است که کدام نهاد دولتی وظیقه رسیدگی به نابسامانی اوضاع مسکن را دارد، جایی که رهن خانه ها، قیمت خانه های دو سال پیش است، واقعا در این دو سال چه اتفاقی افتاده است که مردم باید چنین هزینه گزافی بدهند!

پیشتر به سایت هایی همچون دیوار دستور داده شده بود تا از درج قیمت برای خانه ها جلوگیری کنند تا دلالان در چشم و هم چشمی، چشم مردم را کور نکنند ولی این روزها خبری از این مختصر نظارت ها هم نیست.

کاش در این روزهایی که مردم ریالی کار می کنند و در فکر دلاری نگه داشتن اندک دستمزدهای خود هستند، مسئولان حوزه مسکن به فکر مستاجران و کسانی باشند که در فکر خرید خانه هستند، هرچند خودشان چنین دردی را هیچوقت تجربه نکرده باشند!

میرحسین بنی هاشم/تیرماه 99

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3706

1093 نوشته

2 Comments

  1. صمد اسماعیلی

    ممنون از مطالب ارزشمند شما

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند