پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:22

۱۲ دستگاه ماینر غیرمجاز در مراغه کشف شد

01:163320

فرمانده انتظامی مراغه از کشف و توقیف ۱۲ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز در این شهرستان خبرداد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، اللهوردیان افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فرد یا افرادی در یکی از خانه‌های کلنگی محلات شهر در زمینه استخراج ارز دیجیتال با استفاده از انشعاب غیرمجاز برق، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی بیان داشت: ماموران پلیس آگاهی با همکاری اداره برق، اقدام به شناسایی این محل کرده و در بازرسی از آن تعداد ۱۲ دستگاه ماینر قاچاق غیرمجاز به ارزش تقریبی ۱۲۰ میلیون تومان کشف و توقیف شد.

اللهوردیان افزود: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق داشته از این رو، برخی افراد سودجو اقدام به فعالیت با استفاده از انشعاب غیرمجاز برق می‌کنند که در این راستا، پلیس با متخلفان برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی مراغه اظهار کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک، مراتب را به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

میزان مصرف برق در مراغه از ۹۳ مگاوات در سال ۹۶ به ۱۲۱ مگاوات در سال ۹۷ رسید که بخشی از این جهش قابل توجه مربوط به فعالیت‌های دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال است

شکری فرماندار مراغه گفت: با توجه به رونق کسب و کار‌های دیجیتال، هم اکنون بین پنج تا ۱۰ هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال در این شهرستان فعال بوده و براین اساس باید نظارت‌های قانونی بر این فعالیت‌ها انجام شود .

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2763

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند