پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 20:44

۳۷ هزار هکتار زمین کشاورزی اهر زیرکشت پاییزه رفت

01:214190

مدیر جهادکشاورزی اهر در جمع خبرنگاران با اشاره به پایان کاشت پاییزه در این شهرستان گفت: در سال زراعی جاری ۳۷ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی زیر کشت پاییزه رفت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمد اسدی مدیر افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل زراعی و بارش‌های نسبی و منطقه ای، کشت پاییز سال زراعی ۹۹-۹۸ با توجه به زمان‌های بارندگی تا پایان آبان ماه ادامه یافت.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی امسال و بارش مناسب در مجموع ۳۷ هزار هکتار از اراضی به کشت گندم به صورت آبی و دیم اختصاص یافته که از این میزان ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار به صورت مکانیزه کشت شده است.

اسدی ادامه داد: با توجه به آمار‌های موجود وضعیت فعلی زراعت شهرستان با عنایت به کشت ارقام آذر ۲، رصد، سرداری و صدرا و بارش باران در اراضی دیم و پیشگام و میهن در اراضی نیمه آبی مناسب است.

وی اظهار داشت: علاوه بر ارقام ذکر شده، امسال رقم گندم صدرا و واران در اراضی دیم و رقم جوانصار برای اولین بار در راستای تغییر بذر دیم در شهرستان کشت شده است.

اسدی با اشاره به ظرفیت تولید بالای اراضی در شهرستان اهر، گفت: امسال در این راستا تاکنون بیش از یکهزار و ۳۲۵ تن کود شیمیایی و ۴۶۵ تن بذر اصلاح شده بین کشاورزان شهرستان توزیع شده است.

شهرستان اهر با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شرقی تبریز واقع است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2177

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند