پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:19

۴۰ زندانی جرایم غیرعمد آذربایجان‌شرقی آزاد شدند

01:146290

طی آیینی همزمان با عید غدیرخم، بیش از ۴۰ زندانی جرائم غیر عمد آذربایجان‌شرقی از زندان‌های استان آزاد شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، تقی‌پور مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: به مناسبت عید غدیرخم، ۶۲ زندانی جرایم غیرعمد استان آزاد خواهند شد که با عنایت الهی، ۴۰ نفر از این زندانیان آزاد شده و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

تقی‌پور با بیان این‌که ۲۰ زندانی جرایم غیرعمد نیز طی روز‌های آتی به مناسبت این عید بزرگ، آزاد خواهند شد، افزود: یک نفر از این زندانیان، زن بوده و مابقی زندانی مرد هستند؛ همچنین اکثرا زندانیان آزاد شده نیز از زندان تبریز بوده و از بیشتر زندان‌های استان مثل زندان‌های مراغه، مرند، سراب، میانه و … نیز زندانی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه مجموع پرداختی ستاد دیه به عنوان کمک ویژه برای آزادی این زندانیان، برابر با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود،اظهار داشت: این پرداختی‌ها با مشارکت بنیاد مستضعفان، ستاد دیه کشور و سازمان زندان‌ها انجام شد.

مدیر ستاد دیه استان با بیان این‌که در حال حاضر ۳۸۵ زندانی جرایم غیرعمد در استان داریم که بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی دارند، خاطرنشان کرد: چنانچه بتوانیم ۱۲ میلیارد تومان از طریق کمک خیران جمع‌آوری کنیم، مابقی بدهی نیز توسط دادخواست اعسار، کمک ستاد دیه و… تامین شده و مقدمات آزادی این زندانیان نیز فراهم می‌شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4691

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند