پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:24

1037 عملیات امدادی در آذربایجان شرقی انجام شده است

01:452300

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی از انجام یک هزار و 37 عملیات امدادی و نجات 830 نفر از حادثه دیدگان در 6ماهه اول سال‌جاری در سطح استان توسط نجاتگران مستقر در پایگاه‌های امداد جاده‌ای و کوهستان و ساحلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی ، مثنی حیاتی افزود: در این عملیات‌ها به 16 نوع حادثه از قبیل آتش سوزی جنگل و مرتع، برف و کولاک، حوادث جاده‌ای، دریایی و ساحلی، رانش زمین، رعد و برق، ریزش آوار، زلزله، سیل و آبگرفتگی، صنعتی و کارگاهی، طوفان،کوهستان، هوایی و خدمات حضوری و مناسبتی امدادرسانی شده است.

وی ادامه داد: حوادث جاده‌ای با 607  مورد در صدر حوادث قرار گرفته و حوادث کوهستان و برف و کولاک به ترتیب با 97 و 45 عملیات  در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان  خاطرنشان کرد: در این عملیات‌ها نجاتگران جمعیت هلال احمر موفق شده‌اند 830 نفر از آسیب دیدگان را امدادرسانی کرده و نجات دهند که از این تعداد 232 نفر مصدوم را به صورت سرپایی در محل حادثه مداوا و  598 نفر را به مراکز درمانی انتقال داده‌اند.

حیاتی تصریح کرد: همچنین نجاتگران هلال احمر در مواردی اقدام به اسکان اضطراری افراد حادثه دیده در پایگاه‌ها و مراکز امدادی و عمومی کرده‌اند که در طول 6 ماهه اول سال‌جاری این تعداد 645 نفر بوده است.

معاون امداد و نجات استان اظهار داشت: بالگرد هلال احمر در این مدت 34 سورتی پرواز داشته که در جریان اطفا حریق جنگل‌های ارسباران این پروازها صورت گرفته است.

وی به عملیات‌های رهاسازی مصدومان حوادث جاده‌ای و کوهستان اشاره و بیان داشت: در طول 6 ماهه اول سال‌جاری نجاتگران هلال احمر استان 102 مورد عملیات رهاسازی انجام داده‌اند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1598

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند