پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:44

19 طرح حوزه ارتباطات با سرمایه گذاری 860 میلیارد ریالی مورد بهره برداری قرار گرفت

01:371990

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی از بهره‌برداری از 19 طرح حوزه ارتباطات با سرمایه‌گذاری 860 میلیارد ریالی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمد فرزاد افزود: همزمان با ایام الله دهه فجر از 19 پروژه حوزه ICT استان با سرمایه‌گذاری 860 میلیارد ریالی، فردا با حضور مسئولان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: پروژه توسعه خدمات عمومی، اجباری در روستاها( uso ) با 88 میلیارد ریال، پروژه افزایش شبکه فیبرنوری روستایی با 33 میلیارد ریال و افزایش شبکه فیبرنوری اصلی با 72 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از 16 سایت مخابراتی جدید در حوزه شهری و روستایی، پروژه‌هایی هستند که فردا وارد مدار مخابراتی استان می‌شوند.

فرزاد با اشاره به بهره‌برداری از 16 سایت مخابراتی جدید توسط اپراتورهای کشوری افزود: یک سایت جدید در تبریز و ارتقاع تکنولوژی 29 سایت موجود به نسل 3 و 4 با 140 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط همراه اول به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: بهره‌برداری از 10 سایت مخابراتی جدید و ارتقاع تکنولوژی 29 سایت فعلی با بیش از 226 میلیارد ریال اعتبار نیز لیست پروژه‌های مورد بهره‌برداری ایرانسل در استان همزمان با دهه فجر است.

مدیرکل ICT آذربایجان شرقی از بهره‌برداری پنج سایت جدید رایتل با 23 میلیارد ریال را از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری اعلام کرد.

وی افزایش شبکه فیبر نوری اصلی و روستایی همزمان به افتتاح‌های فردا را نیز یادآور و تاکید کرد: فردا 124 کیلومتر به شبکه فیبر نوری روستایی و 113 کیلومتر نیز به شبکه فیبر نوری اصلی استان اضافه خواهد شد.

شبکه فیبر نوری موجود در استان برای دریافت و توزیع پهنای باند بین‌المللی ورودی نزدیک به 3 هزار و 400 کیلومتر است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2686

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند