پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 22:24

247 میلیارد تومان سرمایه خارجی امسال در آذربایجان‌شرقی جذب شده است

01:411870

استاندار آذربایجان‌شرقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از جذب 247 میلیارد تومان سرمایه خارجی امسال در استان خبر داد و گفت: رتبه دوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی و رتبه ششم میزان سرمایه‌گذاری خارجی مصوب استان در کشور رضایت بخش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضاپورمحمدی اظهار کرد: اعضای شورای برنامه‌ریزی استان برای ایجاد مشوق‌های منطقه‌ای جذب سرمایه‌گذاری پیشنهادات لازم را ارائه دهند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود متذکر شد: رتبه‌بندی و امتیاز دهی فضای کسب و کار محل بحث است با این حال پروسه و فرآیند اعطای مجوزها و استعلامات چندان رضایت بخش نیست.

پورمحمدی بر لزوم اصلاح فرآیندهای کسب و کار تاکید و تصریح کرد: لازم است در این ارتباط کار گروهی تشکیل شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: دستگاه‌هایی که در موعد مقرر جواب استعلامات را نداده‎اند معرفی و ضعف عملکردی و کارشناسی دستگاه‌ها برطرف شود.

این مسوول در بخش دیگری از صحبت‌های خود اذعان داشت: موارد و پیشنهاداتی که در ارتباط با وضعیت بودجه استان در لایحه سال 99 به ذهن دوستان می‌رسد به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی منعکس شود تا ما از طریق  مجمع نمایندگان پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

پورمحمدی با بیان اینکه بحث تهاتر را باید جدی گرفت، افزود: از اعزام هیئت‌های تجاری استان در قالب نمایشگاه‌های مشترک و کارهای مشخص تعریف شده استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به جذب 247 میلیارد تومان سرمایه خارجی امسال در استان اعلام کرد: میزان سرمایه‌گذاری و حجم سرمایه‌گذاری خارجی تقریبا دو برابر شده و در این عرصه با وجود تنگناهای موجود دارای رتبه دوم کشوری هستیم که بسیار ارزشمند است.

استاندار آذربایجان‌شرقی بر لزوم استفاده مدیران از کارتابل نظارتی و رصد مستمر امور مربوطه تاکید کرد و گفت: جواب استعالامات باید به موقع داده شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2560

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند