پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 17:46

500 روستا آذربایجان شرقی در محاصره برف قرار دارد

01:531540

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از بارش نیم متری در برخی شهرستان‌های این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، اروجعلی علیزاده اظهار داشت: طی بارش‌های بامداد امروز، بیشترین ارتفاع برف در شهرستان‌های مراغه، هشترود و آزاد راه با 60 سانتی‌متر ثبت شده است.

وی تصریح کرد: ثبت ارتفاع برف در بارش‌های مختلف را برای ارزیابی و برنامه‌ریزی دقیق و مناسب برای حوزه راهداری حیاتی و مهم است.

علیزاده از ورود دستگاه‌های برف خور از بارش اخیر به جاده‌های استان خبر داد و اضافه کرد: باتوجه به ارتفاع برف یاده شده که اتفاق افتاده، 6 دستگاه برف خور اداره کل راهداری استان در حال حاضر در سطح جاده‌های و مسیرهای ترددی درحال بازگشایی راه‌ها هستند.

علیزاده درباره آخرین وضعیت راه‌های استان اظهار داشت: هم اکنون به همت اکیپ‌ها و کارکنان مستقر در جاده‌ها، تمام راه‌های اصلی و شریانی استان باز بوده و تردد در آنها با رعایت اصول ایمنی امکان‌پذیر است.

این مقام مسئول در حوزه راه‌های آذربایجان‌شرقی با اشاره به مسدود بودن بیش از 500 راه روستایی بعد از بارش‌های بامداد امروز تاکید کرد: اکیپ‌ها و خودروهای مستقر در جاده به سمت راه‌های روستایی هدایت شده و بازگشایی مسیر 300 روستای باقی مانده در محاصره برف در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین از امدادرسانی به 132 خودروی گرفتار در برف خبر داد و تصریح کرد: امدادرسانی به بیش از 60 دستگاه از این خودروها صرفا در آزاد راه که بارش در آن همراه با کولاک شدید و برودت هوا بوده صورت گرفته است.

علیزاده بار دیگر از هموطنان خواست حدالمقدرو از مسافرت‌های بین شهری خودداری کنند اما در صورت ضروری بودن تردد در سطح جاده‌های حتما زنجیر چرخ، لباس گرم و وسائل گرمایشی حتما همراه داشته باشند و قبل از هرگونه مسافرت و تردد بین جاده‌ای از طریق سامانه سه رقمی 141 در جریان آخرین وضعیت جاده‌ها قرار گیرند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2451

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند