پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 15:29

58 درصد شهرداران شهرهای آذربایجان‌شرقی، بومی همان منطقه هستند

01:54390

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: 58 درصد شهرداران شهرهای استان، بومی همان منطقه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، مرتضی علیخانی امشب در نشست شهرداران استان با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اظهار داشت: تبریز، مراغه، مرند، اهر و میانه، بزرگترین شهرهای استان از نظر وسعت و جمعیت هستند.

وی افزود: در سال 97، تحول بزرگی در زمینه اخذ درجه شهری و رتبه بندی شهرها انجام شد.

علیخانی در مورد میزان تحصیلات شهرداران استان نیز گفت: 26 درصد از شهرداران، دارای مدرک لیسانس و 74 درصد نیز دارای مدرک فوق لیسانس هستند. یکی از شهرداران استان نیز در ماه‌های گذشته موفق به اخذ مدرک دکتری شده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری همچنین گفت: 58 درصد شهرداران شهرهای استان، بومی همان منطقه هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه به بیان گزارشی از وضعیت شهرها و شهرداری‌های استان پرداخت و گفت: متاسفانه بسیاری از شهرداران استان، وارث وضعیتی هستند که از گذشته به آنها رسیده و در بسیاری از موارد مجبور به ادامه همان مسیر غلط در مسائلی همچون تراکم نیروی انسانی هستند.

جواد رحمتی اظهار داشت: با وجود محدودیت‌های مالی و تجهیزاتی، اقدامات بسیار خوبی در شهرداری‌های استان در حال انجام است که امیدواریم این روند، استمرار داشته باشد.

وی بر ضرورت تلاش شهرداری‌ها برای جذب درآمدهای پایدار اشاره کرد و افزود: وابستگی شهرداری‌ها به درآمدهای ناشی از محل تخلفات ساختمانی در شهرها به کمترین میزان ممکن رسیده و شهرداران برای جذب درآمدهای مستمر و پایدار تلاش کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت برخورد جدی دستگاه قضا و سایر نهادهای نظارتی با تخلفات ساختمانی در کلانشهرها برای جلوگیری از استمرار ساخت فضاهای ناکارآمد و ناایمن شهری شد.

چند نفر از شهرداران استان نیز در این جلسه به بیان دیدگاه های خود در ارتباط با مسائل مختلف شهری پرداختند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1793

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند