پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 09:53

75 درصد جمعیت آذربایجان شرقی در تعاونی ها عضو هستند

01:42500

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی امروز در جلسه هم‌اندیشی نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی با سازمان‌ها و نهادهای حوزه کار و امور اجتماعی استان، گفت: 75 درصد جمعیت آذربایجان شرقی در تعاونی ها عضو هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حسین فتحی با اشاره به فعال بودن 5 هزار تعاونی در سال 98 در سطح استان، افزود: در صورت سیاست‌گذاری بهتر و حمایت جامع از تعاونی‌ها می‌توان رضایت و رفاه عمومی را ایجاد کرد.

وی  تعاونی‌‌ها را راهکار مناسبی برای ایجاد اشتغال عنوان و بیان کرد: با فراهم شدن اشتغال نیز می‌توان به رفاه اجتماعی رسید.

265 هزار بیکار در سطح استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، با اشاره به وضعیت اشتغال در سطح استان، اظهار داشت: در حال حاضر 265 هزار نفر بیکار در سطح استان داریم که 7 / 18 درصد آن را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند که این میزان از متوسط کشوری نیز بالاتر است.

حسین فتحی با اشاره به فعالیت 49 کاریابی دارای مجوز از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سطح استان، یادآوری کرد: سال گذشته با استفاده از توان کاریابی‌ها و تسهیلات رفع موانع تولید برای 27 هزار نفر اشتغال ایجاد شده که نیاز است سالانه 50 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بلاتکلیف کارخانه ماشین‌سازی تبریز و ریخته‌گری، هشدار داد: کارخانه ماشین‌سازی تبریز و ریخته‌گری در حالت بلاتکلیفی بسر می‌برند و در صورت عدم تدبیر و تعیین تکلیف به موقع در چند روز آینده با بحران و تنش کارگری در این زمینه مواجه خواهیم شد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3813

979 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند