پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۶ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 23:47

بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز انجام می‌شود

01:359960

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تلاش می کنیم عملیات بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز تا آغاز برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال به اتمام برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، بلاغی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی عملیات بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن، افزود: بازسازی پردیس  سینمایی ۲۹ بهمن با ۱۰ میلیارد تومان در حال انجام است یک سوم از این اعتبار از بودجه استانی و دو سوم دیگر نیز از اعتبارات حوزه هنری کشور جذب شده است.

وی ادامه داد: کار بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن به صورت رسمی از ۲ ماه گذشته آغاز شده و تلاش می‌شود تا برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال به بهره برداری برسد.

رئیس حوزه هنری استان اظهار داشت: این پردیس به صورت مدرن بازسازی می‌شود و در آن برای نخستین بار در تبریز از ویدیو پروژکتور‌های لیزری نسل جدید استفاده می‌شود و ۳ سالن آن نیز مجهز به سیستم صوتی دالبی خواهد شد.

بلاغی با بیان اینکه پردیس سینمایی ۲۹ بهمن پس از بازسازی به یک مجموعه فرهنگی تبدیل خواهد شد،تاکید داشت: پردیس فرهنگی سینمایی ۲۹ بهمن دارای سالن‌های ۱۴ نفره ویژه (vip)، سالن‌های ۸۰، ۹۰، ۱۲۰، ۱۵۰ و سالن بزرگ حدود ۵۸۰ نفره بوده و در آن علاوه بر پخش فیلم، محصولات فرهنگی عرضه می‌شود.

وی یادآوری کرد: پیش از این نیز، عملیات بازسازی پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز در سال ۱۳۹۴ توسط حوزه هنری استان آغاز شده بود که این طرح در طول ۳ سال با ۳ میلیارد تومان اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت.

لینک کوتاه
https://tabrizban.ir/?p=4726

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند