پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۳ / ۰۸ / ۱۴۰۰
Asia/Tehran 08:09

برنامه ایران خودرو برای تولید موتور سه سیلندر /صادرات خودرو توسعه می یابد

02:125230

بنابه گفته معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در دیدار با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی و براساس سیاست کلی وزارت امور خارجه، حمایت های لازم از شرکت|‌های تولیدکننده و بنگاه‌های صنعتی ایرانی در بازارهای جهانی صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از ایکوپرس،  سید رسول مهاجر ضمن ابراز خرسندی از تحول و توسعه ایران خودرو، از اقدامات و برنامه های ایران خودرو در تولید با توجه به شرایط سخت تحریم، قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه وزارت امور خارجه حافظ منافع سرمایه گذاران خواهد بود، افزود: از اقدامات ایران خودرو در سطح بین‌المللی حمایت خواهد شد.

مهاجر با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی در تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی، بیان کرد: کشور می‌تواند از ظرفیت‌های ایران‌خودرو دیزل در این حوزه استفاده کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این شرکت در حوزه های مختلف ارایه کرد و خواستار افزایش همکاری و تعامل وزارت امور خارجه برای حضور در بازارهای جهانی شد.

فرشاد مقیمی ادامه داد: ایران خودرو این آمادگی را دارد تا از زیرساخت های موجود در سایت های این شرکت در سایر کشورها برای رونق صادرات استفاده کند.

وی به شکستن پی در پی رکورد تولید در ایران خودرو اشاره کرد و با بیان این‌که در پایان آذرماه امسال از رکورد تولید سال گذشته عبور کردیم، گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در بهمن ماه نیز از رکورد تولید سال ۹۷ عبور خواهیم کرد.

وی ادامه داد: استفاده از توان قطعه سازان داخلی و کاهش ارزبری ۱۶۲ میلیون یورویی، ارتباط با شرکت های دانش بنیان و همکاری بانک‌ها جهت تامین منابع مالی برای توسعه خطوط قطعه سازی از جمله اقدامات ایران خودرو در سال ۹۹ بوده است.
مقیمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص تولید موتور کم مصرف، اظهار داشت: به همت متخصصان و شرکت های ایرانی برنامه تولید موتور سه سیلندر در دست اقدام است که نمونه آزمایشی آن تا قبل از پایان سال رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: تولیدات ایران خودرو دیزل قابلیت رقابت با برندهای معتبر را دارد و سرمایه‌گذاری لازم برای تجهیز خطوط و تولید این محصولات صورت گرفته است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه و هیات همراه از مرکز تحقیقات ایران خودرو و سالن بدنه سازی بازدید کرده و از نزدیک با فرآیند تولید ایران خودرو آشنا شدند.

منبع
ایکوپرس
لینک کوتاه
https://tabrizban.ir/?p=4833

1005 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند