پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 17:01

جشنواره غدیر زمینه‌ساز معرفی فرهنگ شیعی تبریز

02:008070

شهردار تبریز گفت: فرهنگ شیعی این شهر در روزگار کرونایی با برگزاری مجازی جشنواره فرهنگی – هنری و رسانه‌ای غدیر قابل معرفی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از خبرگزاری بسیج در آذربایجان شرقی، ایرج شهین‌باهر در دیدار با رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی به مناسبت چهلمین سالروز تشکیل این شورا، افزود: در معرفی فرهنگ شیعی تبریز باید از توان دیگر دستگاه‌های فرهنگی مانند بسیج رسانه، بسیج هنرمندان و حوزه هنری بهره برد.

وی با اشاره به اینکه تبریز نخستین پایتخت تشیع جهان اسلام است و این موضوع تکلیف سنگینی بر دوش ما نهاده است، اظهار داشت: فرهنگ غدیر در این شهر به عنوان مهد تشیع باید آنچنان پررنگ شود که همچون سایر حوزه‌های فرهنگی بتوان رضایت رهبر معظم انقلاب را جلب کرد.

شهین باهر اظهار داشت: اگرچه در این روز‌های کرونایی برخی از مناسبت‌ها و تجمعات مذهبی تعطیل شده است، اما می‌توان از بستر فضای مجازی و رسانه‌ها برای تبیین غدیر بهره‌مند شد.

وی ادامه داد: بحث غدیر مختص بنیاد غدیر نبوده و باید از توان و پتانسیل همه دستگاه‌ها در این زمینه استفاده کرد تا این واقعه تاریخی نمود بیشتری داشته باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: همدلی و همیاری شهردار تبریز در مناسبت‌های انقلابی و مذهبی، فراسازمانی، برادرانه و بر اساس عشق به نظام و انقلاب است.

حجت‌الاسلام رسول برگی با اشاره به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب درباره بصیرت بالای مردم تبریز افزود: ایشان در سال گذشته ۲ بار از تبریز به نیکی یاد کردند که یکی در زمان اغتشاش‌های آبان و دیگری ایام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بود که این مهم، تنها در پرتو همکاری جمعی به خصوص حمایت‌های شهردار اتفاق افتاده است.

وی در این دیدار با اهدای لوح سپاس به شهین باهر از تلاش‌ها و حمایت‌های وی در برگزاری آیین‌های انقلابی و مذهبی قدردانی کرد.

منبع
خبرگزاری بسیج در آذربایجان شرقی
لینک کوتاه
https://tabrizban.ir/?p=4532

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند