پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 16:55

عزاداری محرم بازار تبریز تعطیل اعلام شد

01:0078440

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی در آستانه فرارسیدن دهه محرم، گفت: با توجه به اینکه امکان رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار تبریز وجود ندارد از این‌رو عزاداری بازار امسال تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حجت‌الاسلام شعبانی در خصوص تمهیدات عزاداری ماه محرم گفت: هر گونه مراسم عزاداری که برگزار می‌شود باید مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی بگیرد که این مجوز در شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراسمات حتما باید در فضای باز محصور شده برگزار شود، اظهار داشت: فضا‌های باز محصور شده امکان کنترل فاصله‌گذاری را دارد که البته در این شرایط برای افرادی که جهت تماشای عزاداری هم می‌آیند، جایگاه با رعایت فاصله‌گذاری مشخص شده است.

حجت‌الاسلام شعبانی با تاکید به اینکه عزاداری فقط در روز‌های یک تا ۱۲ محرم خواهد بود، بیان کرد: میزان ساعت عزاداری فقط یک و نیم ساعت تعیین شده و بیشتر از آن مجاز نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی با اشاره به دیگر مصوبات ستاد از قبیل ممنوعیت پخش نذری و اجباری بودن استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی در محل مراسمات، خاطرنشان کرد: هیات‌های زنجیرزنی هم باید از زنجیر شخصی استفاده کنند.

لینک کوتاه
https://tabrizban.ir/?p=4620

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند