پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:02

موزه مطبوعات آذربایجان راه‌اندازی می شود

01:156850

در آستانه روز خبرنگار و با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مجوز راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان از سوی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اعطا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه موزه مطبوعات آذربایجان بستری برای تاریخ‌نگاری و مستندسازی حافظه تاریخی است، افزود: ملتی که به تاریخ خود اهمیت قائل باشد مسیر توسعه و پیشرفت را با قدرت طی می‌کند.

محمدرضا پورمحمدی    با قدردانی از دست‌اندرکاران ایجاد و راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان، خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا آثار به جا مانده از مطبوعات آذربایجان که به عنوان اسناد باارزش تاریخی در دسترس افراد است، جمع‌آوری و در این موزه نگهداری شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی هم در این آئین، بیان داشت: با توجه به سابقه تاریخی تبریز و آذربایجان در عرصه مطبوعات، راه‌اندازی موزه مطبوعات یکی از نیاز‌های اصلی استان بود که با پیگیری‌های استاندار محترم به سرانجام رسید.

احمد حمزه‌زاده با بیان این‌که آذربایجان شرقی پس از استان تهران، بیشترین تعداد موزه را در کشور دارد، اعلام داشت: تا پایان امسال ۱۰ موزه دیگر ازجمله موزه علوم و فنون دریایی کشور در بندر شرفخانه، موزه باستان‌شناسی در خداآفرین، موزه مکاتب هنری در تبریز و چند موزه دیگر راه‌اندازی می‌شود.

لینک کوتاه
https://tabrizban.ir/?p=4666

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند