پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۰۸ / ۱۴۰۰
Asia/Tehran 01:03

هتل های ایران با اشتغال کمتر از ۵ درصدی مشغول به فعالیت هستند

01:572710

رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به اثرات شیوع ویروس کووید 19، گفت: هتل های کشور با ضریب اشتغال کمتر از ۵ درصدی مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، جمشید حمزه زاده در نشستی به منظور بررسی موانع و مشکلات فعالان این حوزه به دنبال شیوع کرونا در تبریز، افزود: جامعه هتلداران از پایان سال ۹۸ تا تیرماه سال ۹۹ متحمل خسارات قابل‌توجهی بوده‌اند، بطوریکه تاکنون میزان خسارت مالی آن‌ها افزون بر ۷۴ هزار میلیارد ریال محاسبه شده است.

وی با اشاره به پیگیری امور مربوط به فعالیت هتلداران، رفع مشکلات و موانع آن‌ها، مهم‌ترین مطالبات فعالان این حوزه را شامل معافیت ۱۰۰ درصدی از مالیات، امهال بازپرداخت تسهیلات، ارائه بسته‌های تشویقی و امهال پرداخت بیمه کارکنان دانست.

حمزه زاده با توجه به تعریف مسیر طلائی گردشگری شمال غرب کشور و تأثیر آن بر توسعه گردشگری منطقه شمال غرب کشور، اظهار داشت: با توجه به اینکه ۴۰ درصد از ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری کشور در منطقه شمال غرب قرار گرفته، تعریف مسیر گردشگری مابین شهر‌های آذربایجان شرقی، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان و تعیین تبریز به عنوان پایلوت این مسیر، سبب توسعه و رونق اقتصادی صنعت گردشگری این منطقه و به‌تبع آن کشور خواهد شد.

حمزه زاده  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی نیز در این نشست، تعریف مسیر طلائی گردشگری شمال غرب کشور را عاملی مؤثر در توسعه گردشگری استان و همچنین توزیع متوازن سفر در منطقه شمال غرب دانست.

وی با اشاره به اجرای ضوابط ستاد ملی کرونا در حوزه گردشگری استان، خاطرنشان کرد: در راستای تسهیل امور فعالان حوزه گردشگری جلسات متعددی با دستگاه‌های مرتبط انجام‌شده و پیشنهاد‌های مطرح‌شده در ستاد استانی کرونا پس از بررسی کامل و نظارت استاندار محترم در قالب نامه به هیئت دولت ارسال خواهد شد.

لینک کوتاه
https://tabrizban.ir/?p=4663

1005 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند